Kristalliteraapia

Kristalliteraapia on energiateraapia, kus tervenemine saab võimalikuks tänu kristallide võimele suhelda energeetiliselt inimkehaga ning anda edasi omadusi mis keha tasakaalustavad. Teiseks toimub kristallide toimel muutus tänu meie sarnasele molekulaarsele ehitusele. Inimkeha koosneb 2/3 osas veest, mis on nagu kristall vedelas olekus. Vee sisaldus veres, lümfis, siseorganite, lihastes ja nii kogu kehas on eluspüsimiseks olulise tähtsusega. Vedelikul, nii vedelas kui ka kristallilises olekus, on võime säilitada informatsiooni ning muutuda vastavalt informatsioonile. Energeetilised blokeeringud kehas tähendavad muutusi, mis sisaldavad ja taastoodavad kogetud negatiivset informatsiooni.  Füüsiliselt kogeme neid seletamatu väsimuse, halva enesetunde, ärrituvuse ja kui nendega ei tegeleta , siis lõpuks haigestumisena. Blokeeringud on inimese kehasse kogunenud terve elu jooksul ja võivad olla pärit ka eelmistest eludest. Need blokeeringud võivad inimese eluteel olla pidurdavateks teguriteks ja ei lase eluenergial vabalt voolata ning ilma takistusteta kulgeda. Blokeeringud saavad alguse negatiivsetest emotsioonidest, mõtetest, kogemustest ja traumadest mis jäävad kogemuse/vibratsioonina kehasse ning takistavad keha loomulikku isetervenemisprotsessi. Ilmselt on see kõigile tuttav tunne, kui komistad pidevalt ühe ja sama katsumuse otsa ja ei mõista, miks sarnane negatiivne kogemus aina kordub.

Kristalliteraapias kasutatakse erinevaid kristalle ja poolvääriskive.

Kehale asetatud sobivad kristallid suudavad negatiivset informatsiooni mõjutada ja muuta, soodustades energia vaba voolamist, suurendades olemasoleva elujõuenergia hulka ning taastades sellega keha isetervenemisvõimet.     Eri tüüpi ja omadustega kristallid paigutatakse kehale või keha ümber selleks, et vabastada meid stressist, pingest, valust, aidata lõdvestuda ning tõsta vibratsioonitaset nii füüsilises kehas kui erinevates aura kihtides. Kristallid tervendavad nii haigusseisundi füüsilist avaldumist kui selle tegelikku ja varjatud põhjust.

NB! Teraapiasse tulemiseks ei pea sul olema füüsilist vaevust – põhjuseks võib olla ka kerge väsimustunne, unetus, stress, tööpinged jne. või lihtsalt huvi kristalliteraapia vastu.

Kristalliteraapia seanss kestab üks tund. Seansi ajal lamab klient mugavalt massaažilaual ning terapeut paigutab kristallid vajalikele kohtadele kehal või keha ümber. Kristallide paigutamisel kasutab terapeut intuitsiooni või paigutab kristalle reeglite järgi chakratele või kasutab muid kristalliteraapilisi paigutusi. Kristallid on inimese kehal ja/või ümber vastavalt vajadusele 20-40 minutit. Teraapia mõju mõõdetakse seansi alguses ja lõpus pendliga ning selle nähtav/tuntav tulemus väljendub reeglina inimese energiataseme tõusuna, enesetunde ja meeleolu muutumisena.

Tänu oma lõõgastavale toimele, on kristalliteraapia suurepärane stressi maandaja, kuid abi on sellest veel paljude erinevate kaebuste korral, nagu näiteks emotsionaalsed probleemid, selja- ja lihasvalud, külmetus, kroonilised haigused, migreen jne.

Kristalliteraapia tasakaalustab inimest kõikidel tasanditel – nii kehalisel, meelelisel kui ka vaimsel tasandil. Kristalliteraapia eemaldab õrnalt blokeeringud vastavalt inimese valmisolekule ning parandab tervist ja heaolutunnet. Kliendid kirjeldavad oma elamusi enamasti suure sisemise rahu saabumisega, tasakaalustatud olekuna, kergelt lendleva tundena. Mõned ei oskagi seda elamust kirjeldada, kuna tõesti  on asju, mida on kristalliteraapia puhul võimatu sõnadesse panna – need elamused tulevad enamasti väga sügavast sisemisest vaimsest rännakust, mis teraapia ajal tänu kristallidele aset leiab.

Kui tihti tuleks kristalliteraapias käia?

Kristalliteraapia seansse võib korrata nii nagu inimese keha selleks valmis on. Soovituslik oleks siiski kahe seansi vahele jätta umbes 1 nädal, mille jooksul on kehal võimalik korrastuda ja puhastuda. Peale kristalliteraapiat on soovitav juua ohtrasti puhast allikavett või mineraliseeritud vett ning hoiduda alkoholist, kohvist ning muudest meelemürkidest. Mitu korda aga on vaja seanssi korrata, sõltub taas inimesest. Mõnedele mõjub juba esimene seanss väga tugevalt, teistel aga läheb tarvis mitu seanssi – kõik sõltub inimese individuaalsusest ja avatuse astmest.