Lümfimassaaž

60-90 min.

50-60€

Lümfimassaaž on õrna teostusega massaaž, millega mõjutatakse nahka ja naha aluseid kudesid kus asetsevad lümfisooned, paralleelselt venoosse vere soonte ja kapillaaridega. Lümfimassaaž aktiveerib lümfivedeliku voolu, ergutades organismist jääkainete väljutamist, vesoosset vereringet, kudede vaheliste vedelike äravoolu ja vedelikupeetuse ning tursete alanemist. Lümfidrenaaž mõjutab nii rakke kui ka raku vahelisi vedelikke: veres, lümfis ning sidekoes,  tugevdades sellega immuunsüsteemi ja organismi isetervenemisvõimet.

Lümfimassaaž tehakse kogu kehale

alustades ja lõpetades kaelal, kus viiakse lümfivedelik erituselundite suunas, et jääkainetest loomulikul teel vabaneda. Õrnalt suruvate ja pumpavate liigutustega kulgeb massaaž ülakehast jalgade suunas, juhtides spetsiaalsete võtetega lümfivoolu alt ülespoole. Ka jalgade paistetuse korral aktiveeritakse lümfisüsteem kõigepealt ülevalpool jalgu, et vedelike äravool jalgadest muutuks võimalikuks. Lümfimassaaž ongi eelkõige näidustatud tursete ja vedelike peetuse likvideerimiseks kui need pole põhjustatud südame- või neerude puudulikkusest. Ülekaalulisuse ja tselluliidi probleemide korral on lümfimassaažist abi keha ainevahetuse ergutajana ning puhastajana, kuna rasvarakkude oluline suurenemine põhjustab kudedes vere ja lümfivoolu raskendatud liikumist, kuid kaalu alandades tekitab rasvarakkude mõõtude vähenemine jääkaineid mis on vaja kehast välja juhtida. Lümfisüsteemi ergutamine osutub sellisel puhul väga tõhusaks kehamõõtude vähendamise abiliseks.

Lümfivool kehas aeglustub inimestel magades, füüsilise ülekurnatuse järgselt, liikumisvaeguse puhul, ülejahtudes ja põletikuliste protsesside korral. Ka suure ülekaalu puhul on lümfivool takistatud. Vedelike peetuse sümptomid on väsimus, halb meeleolu, tursed jalgadel või silma-all ning ka peavalu mis tekib kehasse kuhjunud jääkainete kogusest.

Lümfivoolu ergutab mõõdukas liikumine ja treening, soe saun ning puhta vee joomine! Inimese keha sisaldab a`65 liitrit vett ja eritab päeva jooksul keskmiselt 1,5 liitrit. Juues vett ja suurendades füüsilist liikumist, suurendate vedelike eritumist ja organismi puhastumist!

Lümfimassaaž aitab:

venoosse äravoolu puudulikkuse,

neuropaatia ja neuralgia,

jalgade isheemiliste haiguste,

krooniliste tursete, podagra, ülekaalu ja keha troofiliste häirete,

operatsioonijärgsete-  ja traumajärgsete tursete korral.

Lümfimassaaž on vastunäidustatud:

halvaloomuliste kasvajate, südamepuudulikkuse, raskete neeruhaiguste, tromboosi, südame rütmihäirete, akuutsete põletike (näit. Roosi e. erüsiipeli ) puhul.

Massaaži ei soovitata ka madala vererõhu, struuma ning astma korral.