Lümfiteraapia ja lümfisidumine

90min.

60min.

60€

50€

Lümfiteraapiast on abi erinevate tursete korral.

Lümfiturse on haigusseisund, mis tekib valgurikka koevedeliku kogunemisel rakuvaheruumi. Turse põhjuseks võivad olla traumad, operatsioonid, roospõletik, veenilaiendid, halvaloomulised protsessid, lümfisoonte ala-või väärareng. Turse võib tekkida nii kätele kui jalgadele, rindkerele või näole. Lümfitraapia on kompleksne ravi ja võib koosneda erinevatest omavahel kombineeritud ravimeetoditest. Lümfiteraapia teenus sisaldab kliendi seisundi hindamist, lümfimassaaži, kompressioonravi läbi sidumise, vajadusel nahahooldust, füsioterapeutilisi harjutusi ja nõustamist.

Kliendi seisundi hindamine- hindame turset (püüame välja selgitada põhjuse), hindame naha seisundit, temperatuuri, naha nihutatavust, värvust, armide olemasolu, turse konsistentsi, teostame turse mõõtmist. Selle järgselt koostab terapeut edasise teraapiaplaani.
LümfisidumineLümfimassaaž- nahka ja nahaaluseid kudesid mõjutav pindmine ja õrn massaaž, mis stimuleerib lümfivedeliku voolu ja ergutab jääkainete eemaldamist kehast, alandab turseid, leevendab valu, lõdvestab, rahustab, kiirendab lümfiringet ja ainevahetust, aitab kaasa vigastuste kiiremale paranemisele (ka sportlastel). Lümfimassaaži võtted on aeglased, õrnad, pumpavad ja silitavad. Kompressioonravi e. sidumine- see on lümfiteraapias väga oluline osa ja annab tursete korral kuni 80% ravitulemustest. Sidumiseks kasutatakse vatte, polstreid, spetsiaalseid sidemeid jne. Nahahooldus- naha eest hoolitsemine on väga tähtis, et ei tekiks põletikke. Vajalik on regulaarne naha puhastamine ja õigete kreemide kasutamine. Harjutused/liikumisravi- pärast sidumist peab tursepatsient end iga päev ja pidevalt piisavalt liigutama, et säilitada jäseme verevarustust ja liigesliikuvust, ning lihas- liigespumba abil aidata kaasa lümfiäravoolu parandamisele.

Nõustamine- anname nõu, kuidas tursetega igapäevaelus toime tulla, mida saab inimene ise teha, et turse ei suureneks ja mida vältida. Vajadusel õpetame lähedastele, kuidas siduda. Lümfiteraapia on vähihaigete peamine taastusravi, sest tihti eemaldatakse operatsiooni käigus lümfisõlmi ja selle tagajärjel võivad tekkida erinevad tursed. Enne teraapiasse tulekut palun konsulteerida oma raviarstiga!

Kui sul on probleeme tursetega ja lümfimassaaž üksi ei ole aidanud (turse konsistents ei lähe pehmemaks ja ümbermõõt ei vähene), siis on aeg proovida kompleksset lümfiteraapiat.
Esimesel korral lümfiteraapiasse tulles lisandub teraapia hinnale sidumisvahendite hind u. 10eur.
Või kui sul on juba olemas oma sidumisvahendid, võta need kaasa.

Ainult sidumine (lisandub materjal/võib kaasa võtta oma materjali): 15min-20eur
30min-30eur

Vastunäidustused:

  • ägedad põletikud
  • palavik
  • südemepuudulikkus (III, IV staadium)
  • väljakujunenud hüpotoonia ehk liiga madal vererõhk
  • äge tromboos
  • seletamatud nahamuutused
  • rasked üldseisundid

Lümfiteraapiat teeb Tiia. Aja broneerimiseks helista 5277089 või kirjuta t.takkis@gmail.com