Sidekoemassaaž MER (Myofascal Energetic Relase) tehnikaga

Sidekoemassaaž seljale või kogu keha ulatuses

60min.  50€

90min.  60€

Lihassidekoe vabastav massaažitehnika MER (Myofascal Energetic Relase) on välja kujunenud OSHO Tasakaalustavast Massaažist. See on terapeutiline kehatöö, mis sisaldab pehme- ja sidekoe tugevat ja aeglast, venitustel põhinevat massaaži , kombineerituna liigeste vabastamise tehnikatega.

Peamine lihaspingete- ja valu põhjus on lihaste ülepingutus või pidev staatilises asendis töö (üleväsimus) mis blokeerib vereringet ja seetõttu ka hapniku juurdevoolu nendesse pehmetesse ja tundlikesse kudedesse kus on rikkalikult närvilõpmeid ja valuretseptoreid. Pinges lihased ja kõõlused suruvad närviretseptoritele, põhjustades kuni 90% kõigist kroonilistest valudest. Valu on organismi kaitseotstarbeline aisting, mis alarmeerib keha kahjustavatest mõjudest ning põhjustab pikemal olemasolul liikumisfunktsiooni häiret. Ilma teraapiata muutub valutsükkel ennast genereerivaks ja krooniliseks.

Kõik inimese keha struktuurid on ümbritsetud, kaitstud ja toestatud sidekoega. Sidekude e. fastsia seob katkematu võrgustikuna kõiki organeid ja lihaseid omavahel, samas neid eraldades ja teineteise vahelist libisemist soodustades. Pinges sidekoes on vähem vedelikku, ta on kokkutõmbunud ja lühenenud. Kui fastsiat mõjutada õige kontakti ja survega, muutuvad tema biokeemilised omadused – vedelik muutub vedelamaks – ning lähtuvalt sellest on võimalik venimine ning lihaste ja kõõluste elastsemaks muutumine.

Kuna see konkreetne massaažitehnika on välja arendatud OSHO Tasakaalustavast Massaažist siis pole selles unustatud ka kehalise düskomfordi ja pingete psühholoogilist poolt J Läbi aeglase ja mõnusa puudutuse rahuneb närvisüsteem ja taastub keha isetervenemisvõime. Selline kehatöö – läbi sügava, tugeva ja aeglase puudutuse – on erakordne psühhosomaatiline keha ja meele tervikuks sulandumine mis viib inimese endaga harmooniasse ning taastab emotsionaalset tasakaalu, parandades samaaegselt peamiste kehaosade (pea, õlgade, rinna, vaagna, jalgade) vertikaalset ühendust ja rühti.

Massaaži toimed

  • Stressi vähenemine, vaimse- ja lihaspinge vähenemine
  • Suurem liikumisvabadus liigestes
  • Kroonilise valu vähenemine
  • Füüsilise keha vanade harjumuste (kinnihoidmismustrite) vabastamine
  • Süvalihaste integratsioon erinevatesse füüsilistesse sooritustesse
  • Rahulikum ja sügavam uni
  • Vere- ja lümfiringe paranemine
  • Parem energia voolamine ja tunnetamine kehas
  • Paranenud rüht
  • Suurem enesekindlus ja enesearmastus, taastunud elujõud