Valdeko Allik

Ootab teid teisip., kolmap., neljap. ja reedel 11.00-19.00,
broneeri aeg (+372)53467781

Valdeko on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi treeneri/kehalise kasvatuse õpetaja erialal. Olles varasemalt aktiivselt tegelenud  mitmete spordialadega, lõpetasid tema edasise sportlasekarjääri saadud vigastused. Sellest süvenes huvi teadmise vastu, kuidas aidata ennetada spordivigastusi  ning kiirendada tervenemist juba vigastuste saanutel ning peale stazeerimist Praha Karli Ülikooli, Biomehaanika laboratooriumis,  järgnes lõputöö kaitsmine teemal “Biomehaanikast lähtuv pedagoogiline kinesioloogia jooksutehnikas”.

1989 aastal jätkas ta  õpinguid –  Olümpiakomitee, sportlaste tervisele spetsialiseerunud Vabariikliku Arstliku Kehakultuuri Dispanseri ning Kehakultuuri ja Spordikomitee koostöös korraldatud – spordimassööride kursustega kus olid õpetajateks: Heino Tiik, Harry Rattus, Toomas Savi, Tiiu Olm, Kristjan Port, Mare Pork jt.. Spordimassööride õppeprogramm ei piirdunud tollal vaid klassikaliste tehnikatega vaid sinna olid liidetud ka süvakudede massaaž, lümfimassaaž ning hiina meditsiini erinevatest koolkondadest pärinevad tervendamisvõtted- ja tehnikad, mida õpetas – tuginedes omaenda kolmekümneaastasele arstipraktikale Hiinas – Moskva Pirogovi Ülikooli professor. Koolituse taotluseks oli kujundada spordimassöörist vääriline partner spordiarsti kõrvale.

Vahepeal on Valdeko tegutsenud ka teistsugustel aladel, kuid see pole olnud takistuseks abivajajate massaažiga aitamisel. Olles end täiendanud ja oma massaažialaseid teadmisi ajakohastanud Suomen Hierojakoulu rektori, Olli Hakola juures, pakub ta  kõiki oma kogemusi ja omandatud teadmisi, siin meie salongis, tema juurde pöörduvate klientide hüvanguks.

Iga inimene on unikaalne ja unikaalne on ka iga erineva probleemi lahenduseks rakendatav massaaživõtete kombinatsioon!